Pewnego dnia postanowiłam przerobić starą sukienkę kupioną w chińskim sklepie, którą miałam na sobie raz, jeśli w ogóle. Niestety było to rok temu, kiedy nawet nie śniłam o stworzeniu tej strony, tak więc nie mam na zdjęciu oryginalnej sukienki a jedynie przerobioną.

Pokażę Wam jednak efekty, które można samemu uzyskać na maszynie do szycia . Być może zainspiruje to Was lub podsunie pomysł na wykorzystanie jakiejś swojej nienoszonej kiecki.

przerabianie dolnej części sukienki

przerobiona spódniczka

W pasie była wszyta gumka, przecięłam więc sukienkę na dwie części, wykonując cięcie tuż nad gumką. Następnie podszyłam ściegiem zygzakowatym górną część gumki tak, aby się nie strzępiła.

Innym pomysłem jest, aby wszyć u góry grubą czarną gumkę, być może wtedy spódniczka wyglądałaby na lepiej wykończoną, jednakże mnie zadowolił efekt otrzymany bez tego.

spódniczka

przerabianie górnej części sukienki

Po tym jak z dolnej części zrobiłam spódniczkę została mi cała jej góra. Mniej więcej w tym samym czasie zastanawiałam się, jak przerobić starą kurtkę dżinsową.

Oto efekt:

przerobiona kurtka dżinsowa

Udekorowanie koszuli lub kurtki przez wszycie kolorowych skrawków materiału jest naprawdę proste. Posiadając podstawową wiedzę na temat tego, jak szyć na maszynie do szycia, zrobicie to w jedno popołudnie.

Należy tylko wyciąć tkaninę w kształcie, jaki chcemy przyszyć do dżinsu, zostawiając po centymetrze z każdej strony na zagięcie materiału.

Następnie można przyprasować brzegi tak, aby materiał lepiej układał się podczas szycia, wpiąć szpilki i… Szyć!

przerobiona kurtka dżinsowa

Obszywamy całość ściegiem prostym.

Nie zniechęcajcie się, gdy coś Wam nie wyjdzie. Większość szwów da się łatwo wypruć.

Jedyne, czego nie cofniemy, to raz przycięty materiał, tak wiec uważajcie i dwa razy sprawdźcie, czy nie wycinacie zbyt małych kształtów. Lepiej zostawić zbyt dużą zakładkę niż zbyt małą.

przerobiona kurtka dżinsowa

Powodzenia i udanego przerabiania starych sukienek!

Asia

Dodaj komentarz