Drogie Dziewczyny,

Malowanie paznokci, zwłaszcza na imprezę, to czasami poważny dylemat. W tym poście pokażę Wam jak prosto pomalować paznokcie w stylu ombre*.

Zaczynamy od przyrządów.

Potrzebne nam będą oczywiście lakiery. Polecam nie używać więcej niż 3 rożnych kolorów na raz. Najlepiej jakby były zbliżone odcieniami, ale to nie jest wymagane.

Dobrze też jest nie mieszać lakierów normalnych z matowymi albo ze świecącymi drobinkami.

lakiery do paznokci, kolorowe lakiery

Do wykonania manicure ombre potrzebna nam będzie również gąbeczka. Specjalną gąbeczkę do malowania paznokci powinnyście dostać w każdej drogerii bez najmniejszego problemu.

gąbeczki do manicure, gąbki do manicure, przyrządy do manicure, do paznokci

Malujemy paznokcie i czekamy aż dobrze wyschną. Przypominam o nakładaniu warstwy odżywki do paznokci przed pomalowaniem. Zapobiega to niszczeniu się paznokci.

malowanie paznokci, czerwone paznokcie

Następnie nakładamy na gąbeczkę warstwę drugiego lakieru. Aby było wygodniej, polecam przyciąć wcześniej gąbeczkę tak, aby jej szerokość była taka jak szerokość paznokcia kciuka.

paznokcie ombre, malowanie paznokci ombre, ombre, malowanie paznokci

Przykładamy gąbeczkę z lakierem do paznokci, tak aby lakier się odcisnął.

malowanie paznokci ombre, paznokcie ombre, ombre, malowanie paznokci

Po każdym nałożeniu drugiego lakieru na paznokieć, pokrywamy nasze pazurki warstwą lakieru utrwalającego. Dzięki temu przejście kolorów będzie ładniej rozmyte a efekt ombre bardziej subtelny.

paznokcie ombre, ombre, malowanie paznokci, paznokcie

Oto efekt:

paznokcie ombre, malowanie paznokci ombre, ombre

UWAGA: Jeśli uważacie, że warstwa lakieru na Waszych paznokciach jest zbyt gruba, możecie wykonać malowanie paznokci ombre innym sposobem.

Zamiast malować na początku całą płytkę jednym kolorem, a następnie nakładać inne warstwy gąbeczką, możecie od razu namalować lakierami na gąbeczce paski w wybranych kolorach, tak aby jednym odciśnięciem pokryć całą płytkę paznokcia.

Uważam, że ten sposób jest mniej przyjemny, ponieważ brudzi się skóra wokół paznokcia. Z drugiej strony, dzięki takiemu nałożeniu lakieru, jego warstwa na paznokciu jest cieńsza, czyli szybciej schnie.

Mam nadzieje, ze wypróbujcie!

Asia

* Termin ombre wywodzi się z języka francuskiego i oznacza cieniować. W modzie ombre oznacza stopniowe przechodzenie kolorów z jasnego do ciemniejszego (czasem odwrotnie) i stosuje się go do opisu kolorów tkanin, kolorów włosów lub kolorów paznokci.

One thought on “malowanie paznokci ombre

Dodaj komentarz