Hybrydowy manicure na imprezę – paznokcie lustrzane

Zdobienie paznokci w stylu mirror nails to zjawiskowy efekt odbijającej światło lustrzanej tafli, idealny na imprezę. Technika tworzenia odbicia lustrzanego na paznokciach z wykorzystaniem specjalnych pyłków znacznie różni się od tradycyjnych paznokci metalicznych. Lakiery hybrydowe będą w tym przypadku idealnym rozwiązaniem, zapewniając jeszcze większy blask i gładką taflę niż tradycyjne lakiery z efektem metalu.

Pyłki do paznokci hybrydowych – co to takiego?

Pyłki do paznokci to sproszkowane lub rozdrobnione na kawałki służące do dekoracji pomalowanych już paznokci. W zależności od rozmiaru drobinek, otrzymujemy na płytce paznokcia inny efekt. Pyłki o najdrobniejszym zmieleniu służą do efektu chrome i lustrzanej tafli. Nieco grubszy pyłek da nam efekt brokatu, a największe, w formie pociętych płatków, pozwalają na efekt syreniej łuski lub potłuczonego szkła.

Drobne rodzaje pyłku aplikuje się na paznokcie pacynką zakończoną gąbeczką, pędzelkiem bądź specjalnymi silikonowymi aplikatorami. Do uzyskania efektu mirror nails pomalowane paznokcie wybranym lakierem utwardza się w lampie UV, a następnie wciera się pyłek przy pomocy narzędzia w palec. Nadmiar pyłku dobrze jest omieść i ostatecznie wygładzić pędzelkiem.

Efekt chromu – paznokcie z odbiciem lustrzanym

Paznokcie z efektem lustrzanym (mirror nails) wykonuje się z pomocą specjalnego pyłku do paznokci z jak najdrobniejszą gramaturą. Gładkie, lustrzane odbicie na paznokciach to tzw. efekt chrome. Często w odbiciu przenikają się dwa kolory – kolor bazowy oraz kolor uzyskany przy pomocy pyłku.

Do wykonania paznokci z efektem mirror nails, potrzebny nam będzie lakier bazowy bez warstwy dyspersyjnej – lepkiej warstwy pojawiającej się po utwardzeniu lakieru w lampie hybrydowej. Lakier dyspersyjny sprawi, że zamiast efektu lustra na paznokciach powstaną drobinki przypominające brokat.

Pyłek a lakier metaliczny

Gotowe, metaliczne lakiery, szczególnie te tradycyjne, niebędące hybrydami, dają efekt jedynie lekkiego, metalicznego połysku. Choć jest to bardzo ładny efekt, gdy przyjrzymy się bliżej takiemu lakierowi, zobaczymy delikatne sproszkowane drobinki. Nie jest to zatem idealna, lustrzana tafla. Jeśli oczekujemy efektu lustra, postawmy na lakiery hybrydowe oraz przeznaczone do nich pyłki. Ważne, żeby były one jak najdrobniej zmielone – dla prawdziwego efektu mirror nails. Grubsze pyłki nadają się do tzw. efektu syrenki, czy rybich łusek albo brokatu.

Rockowe stylizacje z efektem chrome

Do błyszczącej stylizacji na przyjęcie w stylu rockowym lub disco świetnie sprawdzą się paznokcie chrome. Wersja ze srebrnymi, metalicznymi paznokciami to ponadczasowa klasyka. Jeśli chcemy uzyskać czyste srebro, lakier bazowy pod wcierany pyłek powinien mieć kolor czarny. Efekt duo chrome to połączenie srebrnego pyłku z kolorową bazą – np. w postaci lakieru o różowym kolorze. To idealny manicure na imprezę.

Metaliczne akcenty na paznokciach

Efekt chrome możemy zastosować w formie akcentu na paznokciu np. metalicznego gradientu przenikającego się ze zwykłym lakierem hybrydowym, lub jako dane wzory. Do wykonywania wzorów potrzebne będą specjalne szablony przykładane do płytki paznokcia. Najprostsze do wykonania, ale zarazem najbardziej estetyczne są zdobienia paznokci przy pomocy pasków. Po naklejeniu szablonu w postaci paska wykonujemy czynność wcierania pyłku tak jak ma to miejsce przy pokrywaniu całej płytki. Następnie odklejamy szablon i cieszymy się wielowymiarowym zdobieniem.

Zastosowanie odpowiedniego rodzaju pyłku przy manicure hybrydowym pozwoli na uzyskanie nieskończenie wielu efektów na paznokciach. Dzięki drobinkom paznokcie będą odbijać światło znacznie bardziej spektakularnie niż w przypadku klasycznych lakierów metalicznych.