Własnoręcznie robiona herbata w torebkach

Zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest zrobić własną herbatę w torebkach? Stworzenie własnej saszetki z herbatą wcale nie jest trudne, a może okazać się wspaniałą zabawą. Uwolnij swoją kreatywność i sprawdź, w jaki sposób możesz urozmaicić swoją codzienność w nowe mieszkanki herbat.

Po co tak naprawdę robić własne saszetki z herbatą?

Powodów może być wiele. Głównymi powodami mogą być chęć stworzenia mieszanki herbacianej według własnych gustów, chęć kreatywnej zabawy smakami, chęć próby czegoś nowego, chęć stworzenia ciekawego i nietypowego prezentu, a także może to być też doskonały pretekst do zabawy z rodzicami, dziećmi oraz całej rodziny.

W jaki sposób przygotować się do wykonania własnej herbaty

 

Torebka

Zacznijmy od podstawy, czyli torebki. Z czego tak naprawdę powinna składać się torebka do herbaty? Możemy skorzystać z filtrów do kawy, bibuły lub jałowej gazy, natomiast, jeśli chcemy przygotować torebki wielorazowego użytku, możemy je wykonać z tkaniny, najlepiej cienkie, poliestrowe tkaniny z widocznym splotem.

Torebka herbaty powinna być odpowiedniego kształtu, aby zawarte w jej środku liście herbaty miały odpowiednio dużo miejsca, aby się rozwinąć i uwolnić smak i aromat. Najlepszym kształtem będzie piramidka lub woreczek na planie koła.

Podczas szycia torebek należy pamiętać, aby nie zaciągać szwu, zanim nie wrzucimy do środka suszu herbaty 😉

Jeśli przygotowujemy prezent warto już na tym etapie przystroić odpowiednio torebkę np. delikatnym koralikiem lub karteczką z informacją o smaku i aromatach.

Liście herbaty

Podczas tworzenia własnej torebki herbaty powinniśmy popuścić wodze fantazji podczas dobierania odpowiedniej mieszanki. Zasadniczo każda herbata liściasta nadaje się do zaparzania w torebkach, jednak możemy wzmocnić doznania podczas picia dodając np. płatki kwiatów lub zioła.

Do mieszanki herbaty możemy także dodać suszone owoce lub przyprawy. Polecanym na początek dodawać smaki, które doskonale znamy takie jak cynamon, wanilia lub nawet pieprz, oczywiście mając na uwadze ilość dodawanej przyprawy, aby nie zasłoniła swoim intensywnym aromatem smak herbaty (oraz, jak w przypadku pieprzu, aby nie zniechęciła nas do dalszego spożywania herbat 😉 )

Należy pamiętać także, że herbaty składające się w głównej mierze z dużych pąków kwiatów mogą niekoniecznie być dobrym wyborem do zaparzania w torebkach, gdyż przez potrzebę rozwinięcia, zanim oddadzą smak, może im brakować miejsca w małej torebce. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby specjalnie dla dużych pąków wykonać odpowiednio duże torebki.

W przypadku prezentów warto pamiętać o preferencjach smakowych obdarowywanej osoby, aby miała przyjemność z przepięknego prezentu, jakim jest stworzona własnoręcznie herbata.

Opakowanie na torebki

Zasadniczo torebki z herbatą możemy przechowywać w zamkniętej miseczce w szafce, jednak warto stworzyć odpowiednie opakowanie dla naszej herbaty. Może to być pomalowany kartonik, specjalny stojaczek lub nawet ulepiony z gliny pojemnik. Tutaj także warto poszaleć i wykonać coś bardzo swojego, aby w przypadku wizyty gości móc wprawić ich w podziw.

Podsumowanie

Własna herbata nie musi być trudnym przedsięwzięciem. Jak podkreśliliśmy powyżej wystarczy puścić wodze fantazji i uwolnić kreatywność, zastanowić się nad ulubionymi smakami, aromatami, przyprawami oraz owocami, a na pewno wyjdzie wspaniałe dzieło, którym można się delektować kolejne dni, a gdy tylko torebki się skończą, warto usiąść i eksperymentować dalej z własną kreatywnością.